مزایای استفاده از سایبان متحرک

سیستم سایبان‌ های متحرک، یکی از جدید ترین و نوین تربن سبک‌ ها برای گذراندن اوقات در فضای باز است. با استفاده از سایبان متحرک می ‌توان اتاق بسیار منحصر به‌ فرد و متمایزی را در فضایی باز به وجود آورد. سایبان‌ های متحرک بسیار تطبیق‌ پذیر با مکان‌ های مختلف بوده و از آن ها علاوه بر محیط خارجی منازل، در رستوران‌ ها، مراکز تجاری، هتل ها و همچنین انواع کافه‌ ها استفاده می ‌شود.

به‌ طور کلی می ‌توان گفت که سیستم‌ های سایبان متحرک مدرن، سبک و ابعاد بسیار جدیدی را در فضای بیرونی اماکن تجاری و مسکونی به وجود آورده، این سایبان‌ ها بسیار کاربردی هستند و دارای دوام و طول عمر بالایی نیز می ‌باشند. استفاده از سایبان‌ های متحرک یا سایبان‌ های جمع شونده، ارزش قابل‌ توجهی را به خانه و یا مکان تجاری بخشیده و شما می ‌توانید با استفاده از آن ها دارای یک سرمایه‌ گذاری بسیار عالی شوید.

به کار بردن سایبان متحرک در فضا های باز دارای مزایای بسیار زیادی است که ما در این مقاله قصد داریم به آن ها پرداخته و هر کدام را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از سایبان متحرک

از جمله مزایای استفاده از سایبان متحرک در فضای باز می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انعطاف ‌پذیری

یکی از اصلی‌ ترین مزایای استفاده از سایبان های متحرک در فضای باز، انعطاف ‌پذیری این سیستم است. زیرا زمانی‌ که این سایبان به‌ طور کامل باز می ‌شود، سایه بسیار کاملی را در محیط زیرین خود به وجود آورده و از آن در برابر خورشید، باد و همچنین بارش برف یا باران محافظت می ‌کند. همچنین زمانی‌ که سایبان به‌ طور کامل بسته و یا جمع می ‌شود، اجازه می ‌دهد که نور خور شید به محل ورود کرده و همچنین در شب‌ های تابستانی نیز می ‌توان به تماشای ستارگان و ماه پرداخت. حرکت این سایبان‌ ها توسط لمس یک دکمه بسیار سریع و آسان بوده و حتی امکان مقداری بسته شدن سایبان جهت ورود کمی گرما و آفتاب در فصول تابستان نیز امکان ‌پذیر می ‌باشد. به‌ همین دلیل سایبان‌ های متحرک بسیار انعطاف ‌پذیر هستند.

  • محافظت در برابر باران

به‌ طور کلی جنس سایبان‌ های متحرک ضد آب بوده و بنابراین لازم نیست نگران شرایط آب‌ و هوایی مرطوب و یا بارش باران و برف باشید. این سیستم‌ های متحرک زمانی‌ که به‌ طور کامل باز می ‌شوند، می ‌توانند از فضای باز زیرین خود در برابر بارش باران محافظت کرده و شما می ‌توانید با خیالی راحت بر زیر سایبان‌ ها نشسته و از فضای بیرونی خود لذت ببرید.

  • امکان گستردگی فضا

با استفاده از سایبان‌ های متحرک، شما می ‌توانید فضای مکان خود را علاوه‌ بر فضای داخلی، به بیرون نیز گسترش داده و از بیرون از مکان مورد نظر نیز از فضای کارآمد تری بهره‌ مند شوید. به‌ عنوان مثال بسیاری از رستوران‌ ها و کافی‌شاپ‌ ها، در داخل فضا های بسته از مشتریان خود پذیرایی کرده و خدمات خود را ارائه می ‌دهند. با استفاده از سایبان‌ های متحرک، آن ها می ‌توانند علاوه‌ بر داخل فضای بسته، در فضای بیرونی نیز به مشتریان خود خدمات رسانی کرده و از فضای باز بیرون از رستوران نیز بهره ‌مند شوند.

  • محافظت از مبلمان و تجهیزات

زمانی‌ که تجهیزاتی همچون مبلمان پارچه‌ ای، میز و صندلی‌ های چوبی و غیره در فضای باز در معرض عوامل محیطی قرار می ‌گیرند، دچار آسیب شده و شکل و ظاهر اولیه خود را از دست می ‌دهند. اما استفاده از سایبان‌ های متحرک، از تمامی تجهیزات و مبلمان شما در برابر اثرات مضر خورشید، باد و باران و سایر آسیب‌ های محیطی محافظت کرده و برای زمان طولانی‌ تری می ‌تواند آن ها را سالم و زیبا نگه‌ دارد. همچنین اگر این سایبان‌ ها برای جلوگیری از ورود نور خورشید در کنار پنجره‌ ها نصب شده باشند، می ‌توانند از وسایل و اثاثیه داخل نیز محافظت نمایند.

  • باز و بسته شدن الکترونیکی

یکی دیگر از مزایای سایبان های متحرک در فضا های باز، امکان باز و بسته شدن آن ها به‌ صورت الکترونیکی و تنها با لمس یک دکمه از راه دور است. شما می ‌توانید به‌ راحتی از راه دور با یک دکمه سایبان فضای باز خود را در شرایط آب‌ و هوایی نا مناسب و یا بسیار آفتابی باز کرده و در شرایط آب‌ و هوایی مناسب و مطبوع، آن را جمع نمایید.

همچنین برخی از سایبان‌ های متحرک پیشرفته نیز دارای حسگر هایی هستند که نسبت‌ به باد های شدید و نور خورشید حساس بوده و سیستم آن ها به‌ طور خودکار در برابر این عوامل محیطی باز یا بسته می ‌شوند.

  • مقاوم در برابر آسیب‌ های بیرونی

سایبان‌ های متحرک به دلیل استفاده از آن ها در فضای باز، از متریال و مواد صنعتی با کیفیت بسیار بالا مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، پارچه‌ های مقاوم در برابر انواع آب‌ و هوا تولید می ‌شوند. زیرا این سیستم باید طوری طراحی و ساخته شود که بتواند در برابر اشعه و نور خورشید و همچنین شرایط آب‌ و هوایی مختلف دوام آورده و بتواند از فضای زیرین خود نیز محافظت نماید.

  • استفاده از روشنایی در شب

یکی دیگر از مزایای استفاده از سایبان‌ های متحرک، امکان نصب لامپ‌ های ال‌ ای‌ دی در این سایبان‌ ها برای روشنایی بیشتر در زمان تاریکی هوا است. استفاده از لامپ‌ های ال‌ ای‌ دی در سایبان‌ های متحرک علاوه‌ بر کاربردی بودن، فضایی گرم و بسیار دلپذیری را نیز ایجاد کرده و از آن ها می ‌توان در سایبان‌ های متحرک کافی‌شاپ‌ ها، رستوران‌ ها و به‌ ویژه منازل استفاده نمود.

  • افزایش ارزش محیط

سایبان‌ های متحرک، جزء سیستم‌ های بسیار نوین معماری در اماکن گوناگون بوده و علاوه‌ بر ایجاد فضای نشیمن اضافی در فضای باز، می ‌تواند به ارزش خانه، مراکز تجاری، رستوران، کافی‌ شاپ و غیره نیز بیفزاید. زیرا استفاده از این سایبان‌ ها، نمای ساختمان را بسیار شیک و منحصر به‌ فرد جلوه کرده و بر قیمت آن نیز می ‌افزاید.

  • جلوگیری از ورود اشعه های مضر یو وی

سایبان‌ های متحرک می ‌توانند از ورود گرمای بسیار زیاد خورشید و همچنین اشعه های مضر یو وی آن به محیط زیرین خود جلوگیری کنند. جنس این سایبان‌ ها طوری طراحی‌ شده است که می‌ توانند در برابر اشعه های مضر یو وی مقاومت کرده و از ورود آن ها به سطح زیرین خود جلوگیری نمایند.

  • کاهش هزینه‌ های انرژی

نصب یک سایبان متحرک می ‌تواند به شما در صرفه‌ جویی از انرژی و کاهش هزینه‌ های آن جلوگیری کند. به‌ عنوان مثال شما می ‌توانید در فصل زمستان، سایبان متحرک را جمع کرده تا از نور خورشید و گرمای آن در فضای موجود بهره ‌مند شوید.

قیمت سایبان متحرک در فضا های باز

عوامل و فاکتور های بسیار زیادی در قیمت نهایی سایبان‌ های متحرک تأثیر گذار بوده و از جمله این عوامل می ‌توان به متریال مصرفی در این سایبان‌ ها، نوع سایبان، کاربرد سایبان، متراژ آن، شرکت سازنده، هزینه‌ های نصب و اجرا و غیره اشاره نمود. شما می ‌توانید جهت اطلاع از قیمت سایبان‌ های متحرک و چگونگی اجرای آن ها در فضا های باز با شرکت هوبر و شماره تلفن 02188607832 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در پایان

شرکت هوبر دارای نزدیک به یک دهه تجربه در زمینه اجرای انواع پروژه‌ های سقف‌ های متحرک، سایبان‌ های متحرک، سقف‌ های برقی، سقف‌ متحرک پارچه ‌ای و غیره بوده و دارای تکنسین ها و متخصصانی تحصیل‌ کرده و ماهر است. مشتریان عزیز می ‌توانند جهت مشاهده نمونه پروژه‌ های هوبر، در شبکه‌ های اجتماعی ما را دنبال کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *