سایبان سوله

سایبان سوله، یکی دیگر از مهم‌ ترین کاربرد های سایبان در طراحی و ساخت سازه‌ های سوله‌ ای است. همان‌ طور که مطلع هستید سوله ها سازه هایی هستند که از آن‌ ها جهت مصارف گوناگونی همچون انبار، گلخانه، ورزشگاه، مرغداری، سردخانه و غیره استفاده می‌ شود. سوله‌ ها نیز همانند سایر سازه‌ های مسقف، در ابعاد، اندازه و ارتفاع‌ های متفاوتی با توجه به نوع کاربرد طراحی و ساخته می‌ شوند و در قسمت سقف آن‌ ها نیز از متریال‌ های متفاوتی به‌ کار می‌ رود. در برخی سوله‌ ها از سایبان‌ ها به‌ عنوان سقف استفاده می‌ شود که علاوه‌ بر صرفه‌ جویی در صرف هزینه، نصب و اجرای آن‌ ها نیز بسیار راحت‌ تر بوده و هرچه کیفیت سایبان بالاتر و نصب و اجرای آن اصولی‌ تر باشد، از مقاومت و دوام بیشتری نیز برخوردار است.

در این مقاله قصد داریم تا با سایبان سوله آشنا شده و کاربرد ها و مزایای آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سایبان سوله چیست؟

سایبان سوله، به سایبان هایی گفته می‌ شود که در طراحی و ساخت سوله های سبک به‌ کار برده می‌ شوند. این سایبان ها با توجه به ابعاد سوله، در اندازه و متراژ های متفاوت قابل طراحی و ساخت هستند و به‌ دلیل وزن سبک خود نسبت‌ به سقف‌ های سوله‌ ای، از کاربرد بالاتری برخوردار می‌ باشند. این سایبان‌ ها به‌ طور معمول برای سوله هایی که دارای کاربرد های موقت هستند استفاده‌ شده و به‌ صورت پیش‌ ساخته طراحی و سپس بر روی سازه اصلی پیاده‌ سازی می‌ شوند.

سایبان‌ های سوله، با توجه به جنس متریال و کیفیت خود، دارای انواع متفاوتی هستند و هرچه مواد اولیه آن‌ ها مرغوب‌ تر باشد، از دوام و طول عمر بالاتری نیز برخوردار می‌ باشند. به‌ طور معمول نیز این سایبان‌ ها به‌ صورت شیب دار در سوله‌ ها نصب می‌ شوند و دارای کاربرد های متفاوتی با توجه به کاربری سوله می‌ باشند.

مشخصات سایبان سوله

سایبان های سوله با توجه به ابعاد استاندارد سوله، در متراژ های متفاوتی قابل طراحی هستند و به‌ صورت شیب‌ دار ساخته می‌ شوند. سایبان های سوله از فضای زیرین خود در برابر آسیب‌ ها و صدمات محیطی همچون بارش باران و برف، تگرگ، باد و طوفان، تابش مستقیم نور خورشید، اشعه یو وی و غیره محافظت می‌ کنند و از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این نوع سایبان‌ ها دارای تنوع گسترده‌ ای در طرح و رنگ با توجه به کاربرد سوله هستند و هر چه کیفیت متریال به‌ کار رفته در ساخت سایبان بالاتر باشد، این نوع سازه ها نیاز به نگهداری و تعمیر بسیار کمتری خواهند داشت.

کاربرد سایبان سوله

همان‌ طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، از سایبان‌ های سوله به‌ طور معمول برای سوله هایی که دارای کاربری موقت هستند به‌ کار برده می‌ شوند. از جمله مهم‌ ترین کاربرد های سایبان سوله نیز می‌ توان به استفاده از آن‌ ها در سوله هایی که دارای کاربری دامداری، مرغداری، ایستگاه مترو، پارکینگ خودرو، انبار، تخلیه بار، عرضه موقت محصولات، بارانداز کارخانجات، ورزشگاه، سردخانه، گلخانه و غیره هستند اشاره نمود.

سایبان متحرک

مزایای سایبان سوله

سایبان های سوله نسبت‌ به سقف‌ های فلزی به‌ کار رفته در سوله‌ ها، از وزن بسیار کمتری برخوردار هستند و از این‌ رو سبب ایجاد بار مرده در سازه اصلی نشده و در مقابل از هزینه بسیار مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه‌ ای نیز برخوردار هستند. این نوع سایبان‌ ها دارای تنوع گسترده‌ ای در طرح و رنگ هستند و با توجه به ابعاد و متراژ سوله، در اندازه‌ های متفاوتی قابل طراحی و ساخت می‌ باشند. سایبان‌ های سوله علاوه‌ بر کاربرد در انواع سوله ها، در سایر فروشگاه‌ ها و نمایشگاه‌ های بسیار بزرگ نیز که دارای کاربری موقت هستند، به‌ کار برده شده و به‌ صورت پیش‌ ساخته طراحی و در محل مورد نظر در کوتاه‌ ترین زمان به‌ راحتی نصب و اجرا می‌ شوند.

از دیگر مزایای استفاده از سایبان سوله نیز می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

  • قیمت مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه با توجه به ویژگی‌ های کاربردی
  • برخورداری از دوام و طول عمر بالا
  • مقاوم در برابر بارش باران، برف و تگرگ
  • مقاوم در برابر تابش نور مستقیم خورشید و اشعه یو وی
  • محافظت از فضای زیرین خود در برابر صدمات و آسیب‌ های بیرونی
  • عدم نیاز به نگهداری و ترمیم مداوم
  • تنوع گسترده در طرح و رنگ
  • قابلیت کاربرد در انواع شرایط آب‌ و هوایی و جوی

قیمت خرید سایبان سوله

سایبان‌ های سوله با توجه به کیفیت و دوام خود، دارای قیمت‌ های متفاوتی در خرید هستند و از دیگر عوامل تأثیرگذار در هزینه خرید آن‌ ها نیز می‌ توان به متراژ و ابعاد سایبان، رنگ و طرح، جنس، تخصص تیم اجرایی و غیره اشاره نمود.

در پایان

شرکت صنعتی هوبر، طراح و تولید کننده انواع سقف و سایبان متحرک در کیفیت‌ های بسیار بالا است و آماده همکاری با شما عزیزان در نصب و اجرای تخصصی سازه های متحرک می‌ باشد. مشتریان عزیز می‌ توانید جهت اطلاع از قیمت و چگونگی سفارش انواع سایبان و سقف متحرک، با مجموعه هوبر تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه ما دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *