ریل سقف متحرک

بدون شک یکی از انواع سقف هایی که جهت استفاده در فضاهای مختلف کارایی دارند، سقف های متحرک می باشند. از انواع مختلف سقف های متحرک در فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و… استفاده می گردد. این دسته از سقف ها دارای اجزای مختلفی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به ریل سقف متحرک اشاره کرد.

ریل سقف متحرک دارای تاثیر بسیار زیادی در عملکرد این نوع از سقف ها دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که در خرید آن، به برخی نکات شامل کیفیت ريل و شرکت تولید کننده آن توجه داشته باشید. در ادامه این مقاله از وبسایت هوبر همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از ريل سقف متحرک و عملکرد آن آشنا شویم.

ریل سقف متحرک چیست؟

سقف های متحرک به گونه ای طراحی و اجرا می شوند که وقتی در یک فضا قرار می گیرند، قابلیت جا به جایی دارند. به همین دلیل به عنوان، یک ابزار مناسب برای تکمیل دکوراسیون یک فضا و همینطور ایجاد سایه در فضاهای مختلف کارایی دارند.

با توجه به عملکردی که سقف های متحرک دارند، این دسته از سقف ها متشکل از اجزای مختلفی هستند که یکی از مهم ترین آن ها، ریل می باشد.

در حقیقت برای اجرای سقف متحرک، نیاز به ريل گذاری سقف است. در این مرحله، ريل در جای مخصوص خود قرار می گیرد تا سقف بر روی آن پیاده سازی شود. ريل سقف متحرک، به عنوان تکیه گاهی برای حرکت سقف مورد استفاده قرار می گیرد. می توان پروفیل ريل سقف متحرک را در دو طرف دهانه سقف قرار داد.

چگونگی عملکرد ريل سقف متحرک

در ریل سقف متحرک، برخی تسمه ها وجود دارند که وظیفه آن ها، انتقال نیرو به پروفیل های آلومینیومی است. در داخل این ريل ها نیز چرخ هایی تعبیه شده است که پارچه های سقف را از زیر ريل نگهداری می کنند و این امکان را فراهم می کنند که حرکت کند.

وقتی فردی تصمیم دارد سقف متحرک را باز کند، نیرو به سمت انتهای ریل و به تسمه ها انتقال پیدا می کند. سپس چرخ های درون ریل که به پارچه سقف متصل می باشند، حرکت می کنند. در واقع ریل مقطعی فلزی می باشد که برای قرار گرفتن تسمه و چرخ های سقف کارایی دارد.

در نظر داشته باشید که جنس و کیفیت ريل ها، دارای تاثیر بسیار زیادی بر روی طول عمر و استقامت سقف می باشد. به همین دلیل لازم است که برای اجرای سقف های متحرک، از ريل های بسیار با کیفیت استفاده شود.

در بازار ایران، ریل های سقف متحرک در انواع مختلفی موجود هستند که هر یک برای ساختار خاصی از سقف مورد استفاده قرار می گیرند.

از ريل سقف متحرک سنگین، جهت اجرای مقاطع سنگین استفاده می گردد؛ در حالی که ريل های سقف نیمه سنگین برای اجرای سقف های کوچک تر و معمولی تر کارایی دارند. وابسته به نیاز مشتریان و ابعاد سقف متحرک اجرا شده، می توان از انواع ريل هایی که در بازار و برای این منظور وجود دارد، استفاده نمود.

قیمت ریل سقف متحرک

همان طور که اشاره شد یکی از مهم ترین اجزای سقف متحرک، ريل سقف است  که توسط برندهای مختلفی در ایران تولید شده و به فروش می رسد.

این دسته از ريل ها از جنس آلومینیوم هستند و دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. چراکه اگر کیفیت قابل قبولی نداشته باشند، با گذشت زمان دچار خرابی می شوند.

از موضوعاتی که در هنگام خرید ریل سقف متحرک برای خریداران بسیار مهم است، قیمت این قطعه از سقف متحرک است.

به طور کلی در تعیین قیمت نهایی سقف متحرک، عوامل مختلفی شامل اندازه ریل، ضخامت و جنس ریل و… تاثیر گذار می باشند. بنابراین بسیار مهم است که ابتدا نوع ریل درخواستی خود را مشخص نمایید و سپس پیرامون قیمت آن، از شرکت های مختلف استعلام بگیرید.

لازم است اشاره کنیم که ریل سقف متحرک، اساسی ترین و در عین حال مهم ترین جزء سقف های متحرک است. به همین دلیل بر روی هزینه نهایی اجرای سقف متحرک نیز تاثیر گذار می باشد.

تهیه ریل سقف متحرک از شرکت‌ های معتبر

اگر مایل به اجرای سقف و سایبان متحرک بر روی روف گاردان، تراس، بالکن خانه های مسکونی، حیاط، باغ و… می باشید، حتماً به ریل سقف متحرک نیز نیاز دارید. اما اگر اجرای سقف جمع شونده خود را به مجموعه هوبر بسپارید، نیازی نیست خود ریل مورد نظر را تهیه کنید و تهیه آن بر عهده مجموعه هوبر خواهد بود.

اما اگر خود مایل به تهیه اجزا و قطعات مورد نیاز برای اجرای سقف متحرک باشید، حتماً به این موضوع توجه کنید که بایستی برای اینکار به شرکت های معتبر مراجعه کنید و برای انتخاب ابعاد مناسب، جنس و ضخامت آن نیز از کارشناسان اجرایی هوبر، مشاوره دریافت کنید.

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت هوبر، به بررسی جزئیات ریل سقف متحرک و عملکرد آن پرداخته شد. این ريل ها به عنوان بدنه اصلی یک سقف متحرک شناخته می شوند و در عملکرد سقف متحرک نیز بسیار موثر هستند.

دلیل این موضوع نیز این است که تسمه ها و چرخ های انتقال دهنده پارچه سقف متحرک، در داخل ريل تعبیه می شوند. ريل ها دارای انواع مختلفی هستند که بایستی آن ها را بر اساس نوع سقف و در ابعاد مناسب تهیه کنید.

در صورتی که در این زمینه تخصص کافی ندارید، با کارشناسان هوبر در ارتباط باشید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *