سقف متحرک حیاط

اگر خانه شما یک حیاط بزرگ دارد و می‌خواهید بخشی از آن را به یک حیاط خلوت یا پارکینگ برای ماشین تبدیل کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که از سقف متحرک حیاط استفاده کنید. برخی از افراد یک سقف ثابت را برای قسمتی از حیاط خود در نظر می‌گیرند ولی پیشنهاد ما این است قبل از اینکه دست به کار شوید، حتماً این مطلب را مطالعه کنید. در این صورت مطمئن هستیم نظر شما عوض خواهد شد و به دنبال یک سقف متحرک برای حیاط خواهید بود.

چرا از سقف متحرک حیاط استفاده کنیم؟

اجازه دهید در همین ابتدای مطلب برای شما توضیح دهیم که چرا پیشنهاد ما، استفاده از سقف متحرک برای حیاط می‌باشد. سقف متحرک حیاط چند مزیت دارد:

1. چون این سقف‌ها قابلیت باز و بسته شدن دارند، بنابراین شما هر زمان که به سقف نیاز داشتید، می‌توانید آن را باز کنید و در صورت عدم نیاز، سقف را ببندید. برای مثال شاید می‌خواهید یک دورهمی دوستانه داشته باشید. بنابراین می‌توانید سقف متحرک حیاط را باز کنید تا زیر سایه آن با دوستان دور هم جمع شوید. به محض اینکه دورهمی تمام شد، می‌توانید این سقف را جمع کنید. بنابراین زیبایی حیاط از دست نمی‌رود.

2. شاید می‌خواهید قسمتی از خانه حیاط خانه را به پارکینگ اختصاص دهید ولی همیشه ماشین در این قسمت پارک نمی‌شود. بنابراین نیازی نیست که یک سقف ثابت برای آن در نظر بگیرید و حیاط را دلگیر کنید. بلکه کافی است سقف متحرک حیاط را استفاده کنید. در این صورت هر زمان ماشین در این قسمت از حیاط پارک شد، سقف باز می‌شود. در غیر این صورت لزومی به باز شدن سقف و دلگیر شدن فضای حیاط نخواهد بود.

3. سقف متحرک از جنس پارچه، شیشه، کامپوزیت، فلز پلی کربنات و یا ترکیبی از این مواد ساخته می‌شود. بنابراین دست شما باز است. مسلماً در مناطقی که بارندگی زیاد است، بهتر است سقف متحرک پارچه‌ای انتخاب نشود.

4. آیا می‌دانید با استفاده از سقف متحرک حیاط می‌توانید بخشی از حیاط خود را به گلخانه تبدیل کنید؟ برای مثال اگر شما از سقف‌های پارچه‌ای و شیشه‌ای استفاده کنید، در عین حال که نور به زیر سقف نفوذ می‌کند، شدت اشعه‌های خورشید را نیز کم خواهد کرد. بنابراین در تابستان بدون اینکه نگران سوختگی گیاهان ناشی از آفتاب باشید، می‌توانید آن‌ها را در فضای بیرون قرار دهید.


بیشتر بخوانید: سقف متحرک گلخانه


 

قیمت سقف متحرک حیاط

قطعاً قیمت سقف متحرک نسبت به سقف‌های ثابت بیشتر است چون سقف‌های متحرک مجهز به یک موتور و ریموت هستند تا شما با کمک آن بتوانید سقف را باز و بسته کنید. اما در بین انواع سقف متحرک حیاط نیز شما تنوع قیمت را مشاهده می‌کنید. چه عواملی بر روی قیمت سقف متحرک حیاط تأثیر می‌گذارند؟

جنس سقف متحرک

مسلماً وقتی شما سقف‌ متحرک فلزی یا پلی‌کربنات را انتخاب می‌کنید نسبت به وقتی که سقف پارچه‌ای را نصب کرده‌اید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

اندازه سقف متحرک حیاط

وقتی شما می‌خواهید برای مساحت بزرگ یک سقف متحرک نصب کنید، به دلیل اینکه ابعاد سقف بزرگتر می‌شود، باید هزینه بیشتری را نیز بپردازید.

آیا نصب سقف متحرک راحت است؟

 در برخی از ساختمان‌ها محدودیتی برای نصب سقف وجود ندارد. پس اپراتور به راحتی می‌تواند آن را نصب کند. اما مسلماً اگر سختی کار وجود داشته باشد و این موضوع باعث زمان‌بر شدن نصب سقف و همچنین به دردسر افتادن اپراتور گردد، باید هزینه بیشتری را نیز به عنوان دستمزد بپردازید.

چه نوع ریموتی را انتخاب کرده‌اید؟

ریموت‌ها در دو نوع دستی و چند کاناله طراحی می‌شوند. نوع ریموتی که شما برای سقف متحرک انتخاب می‌کنید نیز بخشی از قیمت‌ها را تعیین خواهد کرد.

 نصب سقف متحرک حیاط

 شاید تا این قسمت از مطلب ترغیب شده‌اید که برای قسمتی از حیاط خانه، یک سقف متحرک نصب کنید. برای خرید سقف متحرک حیاط چند نکته را در نظر داشته باشید:

  1. اگر می‌خواهید سقف فلزی انتخاب کنید، مطمئن شوید از ورق‌های فولادی گالوانیزه طراحی شده است. در این صورت ضد زنگ نخواهد بود.
  2. برای خرید سقف متحرک پارچه‌ای این موضوع را در نظر داشته باشید که پارچه عایق رطوبت باشد تا اگر بارندگی اتفاق افتاد، آب به داخل نفوذ نکند.  همچنین جنس پارچه را با دقت بررسی کنید.
  3. از فروشگاه مربوطه بخواهید گارانتی را در اختیار شما قرار دهد چون در این صورت اگر مشکلی به وجود بیاید، می‌توانید از خدمات رایگان جهت تعمیر و یا تعویض سقف بهره‌مند شوید.
  4. اجازه دهید فروشگاه مربوطه نصب سقف متحرک حیاط را انجام دهد چون در این صورت اگر مشکلی به وجود بیاید، مسئولیت با آن‌ها خواهد بود.

خرید سقف متحرک حیاط

در حال حاضر نمایندگی‌های زیادی در کشور انواع سقف متحرک حیاط را عرضه می‌کنند. شما می‌توانید به فروشگاه هوبر مراجعه کنید. با مراجعه به سایت ما، تنوع زیادی را در انواع سقف متحرک حیاط مشاهده خواهید کرد. در نتیجه قدرت انتخاب و خرید شما بالا می‌رود. می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا آن‌ها شما را راهنمایی کنند و به یک انتخاب درست برسید. در نهایت ما مسئولیت نصب سقف را نیز بر عهده خواهیم گرفت. امکان خرید در سراسر ایران برای شما عزیزان وجود دارد. برای خرید انواع سقف متحرک حیاط به صورت سقف برقی و سقف متحرک پارچه ای با کارشناسان هوبر در تماس باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *