blog

درباره روف گاردن
روفگاردن یا گرین روف فضاهای سبزی هستند که در سطوح بالای ساختمان های مسکونی ، صنعتی و تجاری که برای تفریح ، فضای بازی، سایه و پناهگاه ، تولید غذا ، کنترل دما، بهبود معماری و ایجاد محیط مناسب زندگی برای پرندگان و یا به سادگی به عنوان یک منطقه سبز طراحی شده است.چنین باغ‌هایی در مقیاس بزرگ می‌توانند بر آب و هوا و محیط زیست منطقه تاثیر گذاشته و آن را بهبود بخشند.

روف گاردن ها در سبک های متفاوتی اجرا می شوند. برخی از افراد حیاط خلوت خود را تبدیل به روف گاردن می کنند و برخی دیگر دوست دارند که از تراس خود یک محیط سرسبز و بی نظیر داشته باشند. در هر صورت بسیار مهم است که محیط طراحی شده در برابر باران و برف و بادهای شدید و همینطور نور مضر محافظت شود. سقف متحرک روف گاردن یکی از بهترین انتخاب در راستای رسیدن به هدفتان محسوب می شود.
طراحی روف گاردن
این روزها فضای کمتری برای درختان و گیاهان در مناطق شهری وجود دارد. بام های خانه و نماها بهترین راه برای ایجاد فضای سبز و آوردن طبیعت به خانه می باشد. در زندگی مدرن امروز بام خانه بخشی از فضای زندگی شده است و اغلب به عنوان حیاط خانه مورد استفاده قرار می گیرد.ساخت و طراحی روف گاردن و نمای سبز علاوه بر این که زیبایی محیط اطراف شما رو دو چندان می کند، در خنک سازی محیط  در روزهای گرم تابستان نیز نقش به سزایی دارد. توجه کنید ایجاد بام سبز علاوه بر زیبایی  سبب افزایش ارزش ملک شما خواهد شد. به همین علت در بسیاری موارد در بازسازی ساختمان و نوسازی مجتمع های قدیمی اقدام به طراحی و اجرای روف گاردن میگردد. همچنین در ساخت و طراحی رستوران نیز برای قسمت های فضای باز روف گاردن بسیار زیبا و کاربردی خواهد بود.
طراحی روف گاردن معمولا برای بام های در مقیاس بزرگتر و در دو مرحله عمرانی و لنداسکیپ اجرا می شود. مرحله عمرانی اجرای زیر ساخت بام سبز، ایزولاسیون و زهکشی و آبرسانی را شامل می شود. مرحله لنداسکیپ اجرای فضای سبز و تجهیزاتی مانند آلاچیق، باربیکیو و غیره را دربر می گیرد.
مرحله لنداسکیپ باغ بام صرفا شامل ایجاد فضای سبز با کاشت انواع درختان و گیاهان نمی باشد. بلکه المان های دیگری نیز برای زیباسازی آن در محیط اجرا می شود. المان هایی از قبیل انواع آبنما، آلاچیق، انواع گلدانها ، کفپوش گرانولی و لاستیکی ،  چمن های طبیعی و مصنوعی، نیمکتهای چوبی و گاهاً حتی به سفارش مشتری می توان جکوزی، استخر ها و پلاژهایی برای آفتابگیر نیز استفاده کرد.توجه کنید روف گاردن را می توان علاوه بر بام ساختمان در لابی های ساختمان، پاسیو، تراس نیز اجرا کرد.

سقف متحرک روف گاردن سازه ای تمام اتوماتیک از جنس شیشه و یا پلی کربنات بسیار لوکس و لاکچری که علاوه بر زیبایی ظاهری استفاده از فضا را در هر شرایط آب و هوایی فراهم خواهد کرد همین امر سقف متحرک روف گاردن را به گزینه ای ایده آل برای کافی شاپ ها، رستوران ها و مجتمع ها بدل کرده است.
بهترین ایده برای روف‌گاردن اجرای سقف متحرک شیشه‌ای است 
چرا ؟ بدلیل نیاز گیاهان به نور خورشید .
در واقع شیشه و طلق‌های پلی‌کربنات موجود در این سازه می‌توانند نور را برای استفاده گیاهان از خود عبور دهند .
بیشترین تقاضا برای سقف متحرک روف گاردن، مدل های شیشه ای است. این موضوع به خاطر نیاز گیاهان به نور خورشید است. در واقع شیشه و طلق های پلی کربنات می توانند نور را از خود عبور دهند و برای گیاهان استفاده می شوند. این مدل سقف ها از شیشه های نشکن با بهترین کیفیت استفاده می کنند به طوری که سطح شیشه ها دارای موقعیت عبور نور به شکل فیلتر شده است. نورهای مضر و اشعه هایی که سبب سوختن گیاهان می شود از سقف عبور نمی کند و فیلتر سازی صورت می گیرد. سقف های متحرک روف گاردن در مدل های فلزی نیز طراحی می شود و طبق سلیقه شخص اجرا خواهد بود.
 

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*