blog


سقف های متحرک از زمان شروع انقلاب صنعتی در قرن نوزدهم وجود  داشتند اما هم اکنون انواع مختلفی از طرح ها و کاربردهای این سازه می بینیم که  به مرور زمان و با پیشرفت علم، سقف های متحرک اتوماتیک نیز وارد بازار شدند. این محصولات در انواع مختلفی همچون مات، فلزی، شفاف و شیشه ای ساخته می شوند.

سقف متحرک شیشه‌‌ای :
سقف‌های متحرک شیشه‌ای اغلب محیطی باز با نور زیاد را می‌سازند . سازه‌های لوکس و مدرنی که امکان تماشای منظره بیرون را برای شما فراهم می‌سازند . اغلب  از سقف متحرک اتوماتیک شیشه‌ای در گلخانه‌ها و محیط‌هایی که به نور احتیاج دارند استفاده می‌شود .
محیطی که دارای سقف شیشه‌ای باشد ، می‌تواند نور محیط را در خود حفظ کند . در نتیجه شما با نصب سقف متحرک شیشه‌ای در بهینه سازی مصرف انرژی تاثیر گذار هستید . سقف‌های شیشه‌ای هم‌چنین در برابر نفوذ آب ، رطوبت و دمای محیط به بیرون مانند عایق عمل می‌کند .
سقف متحرک برقی پارچه‌ای:
سقف متحرک پارچه ای در دو نوع دستی و اتوماتیک طراحی شده است. در حال حاضر کمتر کسی از محصول دستی استفاده می‌کند. این نوع از سقف متحرک، جزو ارزان‌ترین سقف‌ها محسوب می‌شوند. سقف متحرک برقی پارچه‌ای در برابر وزش باد شدید و نور خورشید مقاوم است. البته این موضوع تنها به کیفیت پارچه استفاده شده در ساخت آن بستگی دارد.
سقف‌های متحرک پارچه‌ای در هوبر از باکیفیت‌ترین پارچه‌های PVC ساخته شده است. متریال عالی این سازه در کنار طراحی مدرن و لوکس آن، بهترین انتخاب برای متقاضیان سقف متحرک اتومات است.
سقف متحرک اتوماتیک آلومینیومی:
سقف متحرک اتومات آلومینیومی یک انتخاب عالی برای مناطق سرد و باران‌زا است. این سقف‌ها عایق‌های بسیار قوی هستند؛ همزمان در برابر ضربه و سنگینی مقاومت بالایی دارند. اگر شما از نور شدید و یا سرما و بارش باران خسته شده‌اید، اجرای سقف متحرک اتوماتیک آلومینیومی بهترین گزینه است.
سقف‌های اتومات آلومینیومی عایق‌های حرارتی، نوری و البته صوتی بسیار خوبی هستند. این سقف متحرک به صورت ریلی حرکت می‌کند. همچنین می‌تواند در حالت کاملا باز، کاملا بسته و حالت تهویه محیط قرار گیرد.
نحوه عملکرد سقف متحرک اتوماتیک:
شاید تا به حال سقف متحرک دستی را زیاد در محیط‌های مختلف دیده باشید. سقف‌های متحرک قدمت زیادی دارند اما نسخه اتومات آن با طراحی مدرن و شگفت‌انگیز، انتخاب هر فرد بروز و خوش سلیقه‌ای است.
سقف متحرک اتوماتیک دارای سنسورهای حساس نسبت به شرایط محیط است. هنگامی که بارش باران و یا تابش نور زیاد موجب آزار مشتریان شما و یا خودتان می‌شود، این سازه تغییر حالت می‌دهد. شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن تنظیمات آن روی تلفن هوشمند خود، به طور دلخواه وضعیتش را تغییر دهید. 
انتخاب سقف متحرک اتوماتیک
بین تمامی مدل‌های سقف متحرک اتوماتیک، انتخاب مناسب‌ترین آن بسیار دشوار به نظر می‌رسد.
1.    اولین گزینه‌ای که به عنوان خریدار باید به آن توجه کنید، متریال استفاده شده در سازه است. متریال، میزان مقاومت، استحکام و ماندگاری سازه را تعیین می‌کند.
2.    برخی از سیستم‌های اتومات علاوه بر سنسورهای محیط، ریموت کنترل نیز دارند. داشتن ریموت کنترل، باز و بسته کردن سقف متحرک را آسان می‌کند.
3.    در کنار طراحی مدرن و حرفه‌ای سازه، باید به انعطاف‌پذیری آن نیز توجه داشت. سقف‌های متحرک اتومات شیشه‌ای بسیار لوکس و گران قیمت هستند؛ اما دارای انعطاف لازم برای نصب آسان نیستند.
4.    برخی از مدل‌های سقف متحرک اتوماتیک دارای سیستم هدایت آب باران هستند. برای مناطق بارانی داشتن این آپشن از مهم‌ترین نکات هنگام خرید سقف متحرک با سنسور باران هستند.


 

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*